Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okrsková soutěž Náklo

17. 5. 2008

ObrazekJako každoročně jsme se i letos těšili na tradični soutěž, kterou ka povinně. Tentokrát byl organizátorem soutěže v rámci našeho okrsku Sbor dobrovolných hasičů Náklo. Na slavnostní nástup se sešla tyto družstva:ždoročně absolvujemvrámci našeho okrsku: družstva mužů - Náklo, Mezice, Rozvadovice a Střeň. Z žen se dostavili jen naše krasavice.
Pozvánku na soutěž  "mimo hru" přijali mimo náš okrsek jen družstva ze Skrbeně a Příkaz. V našich družstvech soutěžili: MUŽI: Martin Hudeček, Mira Vymětal, Tom Rečka, Martin Hubička, Ivo Urbánek, Mira Hubička a Tom Utíkal. ŽENY: Verča Hanáková, Maruška Ošťádalová, Mila Jurečková, Jaruška Svačinová, Kája Šmakalová a 2x Helča Hanáková. Samozřejmě zde předvedli své umění i naše děti - 2 družstva mladších a 1 družstvo starších.

Soutěž se skládala ze štafety na 4x100m a z požárního útoku. Na obě disciplíny byly k dispozici 2 pokusy. První začala tradičně štafeta, ve které se necítíme jako favorité a tudíž nás časem překonalo naběhané družstvo z Rozvadovic. Po nezáživné štafetě (kterou naše holky zvítězily mezi ženami) se již vše chystalo ke královské disciplíně požárního sportu - provedení požárního útoku. Brčení Laďovy sekačky, která upravovala travnatý terén pro terče nenechalo nikoho klidným a netrpělivost a nervozita byla znát na každém jednotlivci. Ladění PS 12, které se účastní pohárových soutěží jen se smíchem připomínalo traktoristu chystajícího se na start ke zorání poslední brázdy u kravína.

ObrazekPo obědové pauze bylo vše připraveno a první družstvo začalo běhat kolem základny a chystalo si vercajk. Mistní rivalita mezi všemi družstvy tužila krev v žilách a na obličejích tvořila zvláštní obrazce (něco tomu dopomohl i destikulovaný alkohol).

Naše provedení útoků se nepovedlo přesně podle představ ale i přez drobná zaváhání skleněnek jsme v těžké konkurenci předstihli všechny borce. Výkon se stejným výsledkem předvedli i naše ženy, tudíž se nyní můžem chlubit přívlastkem "nejútočnější SDH v okrsku".

Po celkovém sečtení časů ze štafety a útoku nám přece jenom nějaká vteřinka chyběla a mezi muži jsme skončili celkově na druhém místě za družstvem SDH Rozvadovice. Naše ženy nenašli konkurenta a odvezli si domů krásný dárkový balíček. Nám bohužel zůstal zase jenom chlast.

Po ukončení veškeré veselice z úspěšně vydařené soutěže proběhla ještě jedna mezihra - běh na 100 m  s holým zadkem. Účastnil se jediný soutěžící, který si tímto vybojoval noblesního draka.

Organizátorovi děkujeme za připravenou zábavu a příští rok na další okrskové soutěži předvedem ještě lepší výsledek.

 

 

Obrazek

Loňský ročník z Mezic

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Okrsková soutěž Náklo 08

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář