Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání s Perninkem

20. 9. 2009

ObrazekLetos nám byla nabídnuta přátelská spolupráce se Sborem dobrovolných hasičů Pernink - obce z Krušných hor. Jelikož jsme sbor se zájmem o seznamování a pobavení se s kýmkoliv, tak nás tato lákavá (téměř exotická) nabídka nadchla a samozřejmě jsme se na předchozích schůzkách s jednatelem SDH Pernink domluvili a tuto spolupráci spečetili v blízké hospodě. V zápětí se začalo jednat o vzájemné návštěvě a bylo domluveno datum návštěvy bratrů z Perninku u nás v Mezicích na víkend od 18 - 20 září, kdy se v tomto termínu koná koncert kapely Stracené Ráj, na který se naši nový kamarádi moc těšili. Bohužel, co čert nechtěl, se delegaci po cestě z Krušných hor porouchalo vozidlo a proto při řešení toho problému nemohli stihnout tolik očekávané vystoupení naší vyhlášené kapely. Rozjezd tohoto přátelského víkendu byl tedy spíše nešťastný, avšak jeden neúspěch vrásky nedělá, a protože jsme hasiči veselí, závěr pátečního večera/rána tak i dopadl. Potom se již Obrazekzbytek víkendu nesl ve stejném stylu a každý z našich členů se snažil o to, aby se naši hosté cítili v neznámém prostředí co nejlépe. Pivo teklo proudem, následovala slivovice spolu s pečeným seletem (kdo maže, ten jede) a další pochutiny dle libosti a vhodnosti k míchání. Program byl přichystaný také pestrý, i když nevyšel úplně podle představ a spíše jsme během víkendu improvizovali. Kluci z Perninku se ukázali jako skvělí baviči, s vynikajícím smyslem pro humor a zábavu jakékoliv podoby. Postupně překvapoval jeden druhého a všeobecná nálada tak byla stále lepší.

Víkend si s těmito borci užil každý perfektně. Noví přátelé po sobě zanechali víc než kladné ohlasy a  nebylo snadné se s nimi rozloučit. Nakonec nás přece jenom opustili a proto jim za truchlící SDH Mezice přejem spoustu hezkých zážitků a těšíme se na další setkání.

 

 

Obrazek

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Návštěva SDH Pernink 09

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář