Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výročí 115 let založení SDH Mezice, 655 let založení obce Mezice

24. 6. 2006
Ve dnech 23.6. 24.6. 2006 proběhly v obci Mezice oslavy k výročí 115 let založení SDH Mezice a 655 let založení obce Mezice.
Akce se rozběhla v pátek, kdy jsme uspořádali disko se známími DJ´s Mája a Míša. Účast byla uspokojující, avšak den s hlavním programem byl teprve před námi.

Sobota 23.6.
Hlavní den oslav zahájil v 8:00 budíček stylem reprodukované hudby z místního rozhlasu. Poté se do areálu hřiště začali sjíždět mužstva z okolních hasičských Sborů k chystanému námětovému cvičení. Toto cvičení zahájil v 9:00 poplach vyhlášený obecním úřadem a ihned poté se členové Sborů rozběhli z hřiště ke svím PS12, které byly přichystány uprostřed obce na určených místech. Pořadí bylo následující: sání- SDH Náklo, SDH Střeň, SDH Skrbeň a na špici se předvedli naši nadějní dorostenci pod taktovkou velitele Tomáše Utíkala.

V 9:00 se zároveň na hřišti otevřela výstavka, kde si návštěvníci mohli prohlédnoutčinnost a úspěchy našeho sboru. Byla zde také přichystaná videoprojekce.

V 11:00 zahájil slavnostní schůzi se svým projevem starosta SDH Roman Ošťádal. Během schůze se se svým přízpěvkem též připojili starosta obce Náklo, starosta OSH Olomouc pan Sýkora, člen revizní komise OSH pan Vysloužil a další hosté. Na slavnostní schůzy proběhlo také ocenění a poděkování členům SDH za jejich zásluhy.

Po průvodu obcí se na hřišti rozběhl velice obsáhlý kulturní program, ve kterém se se svým vystoupením představily postupně tyto sbory a složky: Národopisný soubor Pantla, Mateřská školka Náklo, žáci Základní školy Náklo, taneční kroužek Náklo, cvičenky Sokola Náklo, profesionální hasiči Litovel, hasičští veteráni Mezice, mladí hasiči Mezice. To vše prokládané dechovou hudbou publikovanou krojovanou kapelou
Nákelanka.

Večerní program zahájila kapela
 Axel , kterou ve 22:00 vystřídala místní začínající kapela The Cholesterols a poté oblíbená kapela Stracené ráj. Závěr večera patřil opět kapele Axel.

Obrazek
Oficiální pozvánka na oslavy

Při přípravách a v průběhu oslav se na hřišti vystřídal velký počet spoluobčanů jak z různých složek (Sokol Mezice, družstvo malé kopané Mezice), které jsme oslovili, tak spoluobčané, kteří pomáhali z vlastní iniciativy. těmto všem touto cestou velice děkujem za jejich obětavou práci a čas, který nám věnovali.
Dále děkujeme všem souborům a složkám, kteří se představili a vystoupili se svým programe, který byl pro velkým zpestřením oslav.
V neposlední řadě nesmíme zapomenout s poděkováním na vstřícné sponzory mezi které se zařadili: Obecní úřad Náklo, Zemědělské družstvo Unčovice, Jokva Mezice, Velkoobchod Polívka Náklo, Uzeniny Šmakal Unčovice, ekologické likvidace vozů Žoch Horka nad Moravou.
Děkujeme také hostům, Sborům dobrovolných hasiču a všem ostatním za jejich velkou účast a věříme, že se jim oslavy patřičně líbily.
 

Náhledy fotografií ze složky Výročí 655. obce a 115. SDH Mezice

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář