Jdi na obsah Jdi na menu
 


Recesfest 2009

6. 6. 2009

Kulturně ômělecké spolek ve spolupráci s SDH Mezice letos opět připravil 2. ročník hudebního festivalu nazvaný RECESFEST. Opět se chystal bohatý celodenní program, a proto jako každý rok a každou akci, kterou v Mezicích chystáme jsme očekávali vhodné počasí. O pomoc byl dokonce požádán náš rodák Faťa, jakožto vyvolené, aby se taky trošku umluvil :). Asi to zabralo a den začál slunečním počasím a všes se rozjíždělo bez problémů. Rozjíždělo Obrazekse pod rachotem jednoválcových motorů mopedů, babet, jawet a pincků, kteří měli od devíti hodin naplánovaný start kolem Mezic v tajnym závodě, kde si nikdo nebral servítky a rval svou starou co jenom dala :d.  Závod se jel na 2 kola na čas a rozdělený dle kubatur na mopedy, babety a fichtly. Počítal se lepší čas odjetého kola, který rozhodoval o umístění. Vyzivatel celého závodu byl samozřejmě černý buvol.

Po vyhlášení výsledků bylo pro závodníky a samozřejmě pro obecenstvo připraveno občerstvení v podobě kančího guláše ala "Otruba" a samozřejmě litovelskyho ležáku. K tomuto menu zahrála skvělá cimbálová kapela Frgál z Olomouce. Po jejich skvělém vystoupení nic nebránilo plnému otevření hlavní scény na monstrózním pódiu a za skvělého zvuku. Jako první vystoupila kapela HELEMESE z Kyjova a jako v loňském roce nás svým přednesem nezklamala. Po nich proběhla první a jediná změna v programu z celého festivalu a vystoupila vynikající, věhlasná Jarmila Šuláková za doprovodu stejně skvělé kapely FLERET. Dáma s neuvěřítelným hlasem, ve věku osumdesáti let stále neskutečně energická opět nadchla publikum. Obecenstvo tím dostala do skvělé nálady a skvělá atmosférá se dále rozvíjela pod taktovkou kapely BAREL-ROCK která se u nás také nebyla poprvé, a proto si fanoušci rádi zaspívaly jejich hity za dobrovodu netradičních  nástrojů kapObrazekely, kterými jsou: lopata, kyble a barely a foukací vysavač :). Opět skvělé vystoupení pro dobrou náladu. Dále pokračovala kapela, která udělala fetival "mezinárodní" a zavítala až z Ukrajiny. Byla jím kapela PYPA, a svým vystoupením mile překvapila a našla si spoustu příznivců, kteří kapelu nenechali odejít z pódia a i za vytrvalého deště ochotně tancovali v blátě. Mezi vystoupeními kapel se před pódiem sváděli souboje v soutěžích, které připravil a nachystal Pivovar Litovel. Házelo se bečkou do dálky, pilo se pivo na čas a držel se prázdný sud v natažených rukách.

Počasí téměř hrozilo k ukončení akce, ale zaleklo se všemi očekávaného vystoupení velkolepé místní kapely PARADISE LOST :) a sprvími tóny přestalo pršet úplně. Počáteční slovo ale nemělo zrovna šťastnou náplň. Kapela se omlouvala za problémi, které nakonec vyústili k nedodržení časového termínu a možnosti pokřtění DVD z vystoupení kapely na ÚP hale. Dále už to ale bylo jen vesleléši a kapela dalo do vystoupení všechno, co mohla nabídnou. Fanoušky překvapila i novou skladbou, kterou nikdo nečekal, s názvem Turistická.

Po tomto grandióznim vystoupení se představila další známá kapela TRAKTOR z Hranic na Moravě. V šou pokračovala téměř místní kapela HAZYDECAY z Olomouce která pumpovala neunavné publikum energickými skladbami a drsnou muzikou. Závěr a dohrávka celého festivalu patřila opět skvělé kapele BLACK ROSE z Prostějovska se skladbami vlastními i převzatými pod skvělým zvukem, krásným hlasem a virtuózním odehrátí všech skladeb.

Celkový pohled na tento celodenní festival shledal samé kladné ohlasy, proto na příští rok čekáme s ještě větším zájmem o tuto akci a návštěvnost překročí hranici tisíci návštěvníků. Již niyní se na ně těší všichni organizátoři akce.

 

Obrazek


 

Náhledy fotografií ze složky Recesfest 2009

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář