Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. Slet čarodějnic

30. 4. 2008

Opět, jako každý rok přišel čas, kdy se na Filipojakubskou noc slétávají čarodějnice do Mezického kulturního areálu, aby se předvedli v celé své kráse a síle při plnění soutěžních disciplín.

ObrazekHlavní program sletu čarodějnic, tedy od 17 do 20 hodin měl na starosti hlavní organizátor akce Národopisný soubor Pantla, který pro divoženky opět připravil zajímavý program. Po přivítání všech zaregistrovaných čarodějů a čarodějnic prošel průvod přez centrum naší obce z jehož velikosti šla téměř hrůza.

Poté se čarodějnice opět slétli zpět do místního areálu k plnění soutěžních disciplín jimiž se stal čarodějnický pětiboj. Po celou dobu trvání se mezi maskami pohybovala odborná porota, která si pečlivě zapisovala veškeré postřehy, které se jim na zúčastněných zalíbily.

Vyhodnocení pětiboje a poznatky odborné poroty se na konci akce ohodnotily cenami a diplomi, na kterých byla vepsána jedinečnost každé čarodějnice

 

Výsledky 9. Sletu čarodějnic 2008:

Vyhodnocení dotazníků:

Nejzajímavější jméno:

Veronika a Irena Kvapilovy

Nejzajímavější sídlo: 

Eliška Čapková

Nejmladší čarodějnice: 

Gabriela Polívková

Nejstarší čarodějnice:

Marek Vybíral

Ocenění masek:

Vlasy

Viktorka Divilová

Pohádkovost 

Natálie Hejdová

Nos

Iva Prečanová

Koště

Viktorie Dospivová

Obličej

Markéta Treuterová

Zvířátko

Tereza Kelucová

Oděv

Veronika a Irena Kvapilovy

Chůze

Jana Sapáková, Olga Ošťádalová a …

Náhrdelník

Barbora Přehnilová

Čarodějný muž

Ondřej Spurný

Obuv

Beáta Látalová

Záhadnost

Markéta Treuterová

Barevnost

Kristýna Vaňková

 

 

Nevšední doplněk

Tereza Havlíčkov

Veronika a Irena Kvapilovy

Petra Vybíralová

Ondrášek Spurný

Gabriela Polívková

Tereza Kelucová

Olga Ošťádalová

Martin Polívka

Čarodějnice dle porotce

Markéta Vymětalová

Pavlínka Pejzlová

Barbora Přehnilová

Barunka Konopková

Gabriela Polívková

Čarodějnický pětiboj:

Hod koštětem

Gabriela Polívková

Viktorie Dospivová

Barbora Přidalová

Tanec s koštětem

Hana Borošová

Petra Vybíralová

Veronika a Irena Kvapilovy

Skok přes koště

Markéta Haninová

Lucie Dostálová

Maroš Vychodil

Čarodějnický slalom

Jakub Crhák

Marek Vybíral

Tomáš Dočkal

Tanec kolem ohně

Miluše Noždová

J. Langenberk

Eva Hrachovinová

Cena hlavní Čarodějnice:

Marek Vybíral

Hlavní vítězové:

MISS “Malá čarodějnice 2008”

J.Langenberk

MISS Sympatie 2008

Viktorie Dospivová

MISS 2008

Tereza Kelucová

 

O večení program se postaralo naše SDH, na který pozvala vystoupení tanečního kroužku z nákla v originálních kostýmech, k tanci a poslechu po celý večer mixoval skladby DJ Míša a kapela Asteor. Jelikož je 30. duben také svátkem ohňů, vystoupila ve svém programu kapela Akáda&meče-blesky v ohnivé šou, do které se zapojily i dvě náhodné dobrovolkyně z přihlížejících. Také měla úspěch videoprojekce ke každé skladbě, kterou DJ pouštěl z kvalitního aparátu. Návštěvnost na hudební scéně byla větší, než v minulích ročnících, tak se lidé museli těsnit i vprostoru mimo taneční parket, který již dávno nestačí kapacitě této akce.

Akce se s úspěchem a bez sebenšího problému ukončila ve 3 hodiny ráno. I přez veškeré nesnáze spojené s přípravou akce se již nyní těšíme na další ročník a na ještě větší návštěvnost z ještě širšího okolí. Snad se zúčastněným akce zalíbila a přijmou pozvánku na další třicátý duben.

 

 

 

Obrazek

Další fotografie z akce: Stránky kapely Asteor, stránky meki.cz

 

Loňský ročník zde

 

 

Náhledy fotografií ze složky 9. Slet čarodějnic

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář